Jak podłączyć wtyk RJ45 na skrętce komputerowej UTP

Jak podłączyć wtyk RJ45 na skrętce komputerowej UTP


See how to attach RJ45 connector on the cable UTP “twisted pair” To mount RJ45 plug on UTP cable you will need:
1. New RJ45 connector (optionally rubber plug shell)
2. Crimp RJ45 plugs
3. UTP network cable “twisted pair”
4. Pen 1. Cut the UTP network cable to the required size, eg. 1 meter 2. Cut the outer insulation of the cable to approximately 4 cm in order to conveniently arrange the wires (conductors) in due order. Unscrew twisted wires 3. Place the cables in the order of T568B:
1. White Orange
2. Orange
3. White Green
4. Blue
5. White Blue
6. Green
7. White Brown
8. Brown T568A standard has a different sequence (rarely used):
1. White Green
2. Green
3. White Orange
4. Blue
5. White Blue
6. Orange
7. White Brown
8. Brown 3. Place the cables in the order of T568B:
1. White Orange
2. Orange
3. White Green
4. Blue
5. White Blue
6. Green
7. White Brown
8. Brown 4. Trim the length of the arranged wires (conductors) applied by the plug, so that the insulation of the cable has been clamped by the clamping element RJ45 plug, which is typically a length of approximately 13 mm. Mark pen the trim line was dead. 5. Push the wires arranged for RJ45 sure what to order lived in the plug according to the standard. Compare the order of the old plug, or agree to everything, here we use the type T568B 6. The infeed insulation several times and leads to the plug to each vein slipped into the end plug. 7. Knead 2-3 times crimper RJ45 plug on the cable UTP, thus blocking the cable from coming out of the plug. At the same time pressed against the wire insulation and the plug during the first kneading. Pull out the plug from the crimper. Perfectly clamped RJ45 plug on UTP cable. Insulation clamped all 8 lived there until the end of the plug. 8. Test the continuity of all 8 conductors (wires) cable tester cable to make sure it can handle gigabit 1Gbps connection. The tester shows the passage of the 8 veins, the cable is ready for use. Thank you for your attention. Polub movie. Subscribe to the guides. Comment on video.

Danny Hutson

14 thoughts on “Jak podłączyć wtyk RJ45 na skrętce komputerowej UTP

 1. Bogdan sam na egzaminie E13 miałem to do zrobienia jakoś rok temu oglądałem twój poradnik ten z marca 2016 i wyszło mi to nie jest bardzo trudne 😀 ale jednak jest dużo ludzi którzy szanują wkład twórców w zrobienie tego typu poradnika Pozdrawiam 😀

 2. Cześć Bogdan.
  Bardzo przydatny poradnik. Łapka w górę oczywiście. Czy sądzisz że użycie takiej pojedynczej żyły do oświetlenia ledowego w bagażniku będzie ok? Czy może taki przewód ma zbyt małą średnicę. Bo mam z tym dylemat. Ledy 10watowe. 4 sztuki. Pozdrawiam

 3. Witam mam problem z pamieciami ram w biosie ustawione wszystko na auto xmp wlaczone na poczatku bylo wszystko ok timingi taktowanie tak jak powinno byc odinstalowalem program o nazwie Intel Extreme Untility tuning bo go nie uzywalem i od tego czasu zmienily sie timingi ja wyższe nw jak to zmienic restart biosu nie pomaga .Tak wiem idzie ustawic recznie ale ja chce zeby bylo tak jak bylo,poniewaz dzialalo ok tylko po odinstalowaniu tego programu to sie stalo ponowna instalacja nic nie daje.Moim zdaniem to wyglada tak jakby ten program zaladowal do biosu swoje ustawienia i tak zostalo nw jak to zmienic.Znam sie troche ale nie az tak w biosie jestem zielony,przeczytalem caly manual i niby jest tak jak bylo wszystko ale nie dziala jak wylacze xmp to pamieci maja standardowo czyli 2133mhz a jak wlacze to 3000mhz czyli ok ale timingi juz nie .plyta główna to msi x99a godlike gaming.Ram corsair vengeance led 2x8gb 3000mhz prosze o pomoc pozdrawiam.

 4. Witam serdecznie, czy mógłby Pan zrobić filmik odnośnie różnic między wyłącznikiem nadpradowym B oraz C, jeśli by pan mógł także przedstawić to w praktyce to było by fajnie. Pozdrawiam

 5. http://rejestracja.opinie.pl/zapros.htm?u=76278053

  Zapraszam do panelu internautów Opinie.pl.

  Jest to ogólnopolska społeczność badawcza, w której uczestnicy wypełniają ankiety on-line i dzielą się swoimi opiniami na temat produktów, usług, kwestii społecznych. Za każdą wypełnioną ankietę przyznawane są punkty, które można wymienić na wynagrodzenie pieniężne. Dlatego myślę, że może Ci się spodobać!

  10 000 pkt = 50zł

  Jeśli chcesz zostać członkiem panelu Opinie.pl, kliknij na poniższy link:

  http://rejestracja.opinie.pl/zapros.htm?u=76278053

  i wypełnij ankietę rejestracyjną (zajmie to nie więcej niż 5 min.).

  Do zobaczenia na panelu Opinie.pl!

  http://rejestracja.opinie.pl/zapros.htm?u=76278053

 6. Zarobienie rj45 jest banalnie proste. Jedna uwaga wymagana jest porządna zaciskarka, bo takim szajsem jak tu zarobi się tylko kilka i sprzęt do śmieci. Druga sprawa kabla utp wystarczy rozizolować 3 cm (4cm lub więcej dla pozostałych rodzajów skrętki – kable są grubsze i izolacji jest więcej, dłuższe kawałki ułatwiają manewrowanie), ułożyć kolorami, a następnie lekko poruszać na boki – dzięki temu kabelki się trochę naprostują i ciasno ułożą. Docinamy je na równo na około 1,4 cm i wsuwamy do wtyczki rj45. Podczas wsuwania kabelki cofną się odrobinę do zewnętrznej izolacji, dlatego zabawa z mierzeniem i oznaczaniem nie ma sensu. Tak przygotowaną końcówkę wkładamy do zaciskarki i mocno jednym ruchem ściskamy. Na koniec przytrzymujemy blokadę wtyczki rj 45 i wyjmujemy z zaciskarki – gotowe. Cała operacja zajmuje około minuty.
  Ważna uwaga zaciskarką odradzam ściągać izolację zewnętrzną – umieszczony w niej nożyk do tego się nie nadaje (taka zabawa wychodzi w pomiarach). Polecam nożyk do ściągania izolacji knipeksa – jest wygodny szybki i wytrzymały do tego po odpowiednim ustawieniu nie uszkadza wewnętrznej izolacji przewodów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *